Przygotowanie motoryczne

Przygotowanie motoryczne

Dobry trening motoryczny to przede wszystkim zadbanie o kondycję fizyczną zawodnika, ale też odpowiednia prehabiltacja w celu zminimalizowania ryzyka odniesienia kontuzji.

Przygotowanie motoryczne jest skierowane przede wszystkim do wyczynowych sportowców ale także amatorów, którzy przygotowują się do rywalizacji sportowej. Są to osoby bardziej świadome swojego ciała i umiejętności, które startują z ponadprzeciętną sprawnością fizyczną. Gwarantuje to przede wszystkim wykorzystanie zaawansowanych metod treningowych, a zawodnik może osiągać coraz lepsze wyniki koncentrując się na poprawie mocy, zwrotności, wytrzymałości czy siły. Należy pamiętać, że dobre przygotowanie motoryczne polega na dbałości o kondycję fizyczną zawodnika i niejednokrotnie decyduje o jego wygranej.

Zebrany od klienta wywiad pozwala trenerowi na odpowiednie pokierowanie treningami motorycznymi, które zapewniają odpowiednią formę, minimalizując jednocześnie ryzyko odniesienia kontuzji. Zajęcia zawierają ocenę zawodnika w oparciu o piramidę optymalnego przygotowania motorycznego, a także identyfikację czynników, które wpływają na jakość ruchu, kształtowania mocy, siły, szybkości i innych ważnych aspektów dla osoby uprawiającej sport.

Przygotowanie motoryczne  - dostosowane do konkretnej dyscypliny

Osoby, które zgłaszają się do trenera na przygotowanie motoryczne ze względu na stopień swego zaawansowania są najczęściej dużo mocniej zmotywowani i skoncentrowani na celu jakim są szybkie efekty, które można zauważyć dużo wcześniej.

przygotowanie motoryczne - kontrolaruchuPoczątkowo za pomocą treningu motorycznego oceniamy wzorce ruchowe, by potem wykorzystać uzyskane wyniki do dalszego rozwoju fizycznego sportowca. Naszym celem jest traktowanie zawodnika długofalowo i indywidualnie, tak by jego rozwój przyniósł w przyszłości najlepsze skutki. Trener dobierze dla Ciebie odpowiednie metody przygotowania motorycznego, które przybliżą Cię do osiągnięcia zamierzonego celu. Dopasowując plan do konkretnej dyscypliny sportowej planujemy cały sezon sportowy i pojedyncze cykle treningowe, które pomogą Ci dojść do szczytowej formy. Dzięki profesjonalnemu podejściu i planowi skrojonemu na Twoje potrzeby trening i praca nad formą będą prawdziwą przyjemnością.

Bez względu na to czy jesteś sportowcem wyczynowym czy amatorem-miłośnikiem ruchu, jeśli chcesz przygotować się motorycznie i mieć pewność, że jesteś w szczytowej formie, by osiągnąć sukces i zdobyć najwyższe cele ZGŁOŚ SIĘ DO NAS. Już po pierwszych zajęciach będziesz pewien, że jesteś w dobrych rękach. Przekonaj się na własnej skórze, że trening  motoryczny to najlepsza i najkrótsza droga do sukcesu, która w ekspresowym tempie pozwoli rozwinąć Twoje sportowe skrzydła.