Przygotowanie motoryczne

Przygotowanie motoryczne

Dobry trening motoryczny to przede wszystkim zadbanie o kondycję fizyczną zawodnika, ale też odpowiednia prehabiltacja w celu zminimalizowania ryzyka odniesienia kontuzji.

Przygotowanie motoryczne jest skierowane przede wszystkim do wyczynowych sportowców ale także amatorów, którzy przygotowują się do rywalizacji sportowej. Są to osoby bardziej świadome swojego ciała i umiejętności, które startują z ponadprzeciętną sprawnością fizyczną. Gwarantuje to przede wszystkim wykorzystanie zaawansowanych metod treningowych, a zawodnik może osiągać coraz lepsze wyniki koncentrując się na poprawie mocy, zwrotności, wytrzymałości czy siły. Należy pamiętać, że dobre przygotowanie motoryczne polega na dbałości o kondycję fizyczną zawodnika i niejednokrotnie decyduje o jego wygranej.

Zebrany od klienta wywiad pozwala trenerowi na odpowiednie pokierowanie treningami motorycznymi, które zapewniają odpowiednią formę, minimalizując jednocześnie ryzyko odniesienia kontuzji. Zajęcia zawierają ocenę zawodnika w oparciu o piramidę optymalnego przygotowania motorycznego, a także identyfikację czynników, które wpływają na jakość ruchu, kształtowania mocy, siły, szybkości i innych ważnych aspektów dla osoby uprawiającej sport.

Przygotowanie motoryczne  - dostosowane do konkretnej dyscypliny

Osoby, które zgłaszają się do trenera na przygotowanie motoryczne ze względu na stopień swego zaawansowania są najczęściej dużo mocniej zmotywowani i skoncentrowani na celu jakim są szybkie efekty, które można zauważyć dużo wcześniej.

przygotowanie motoryczne

Początkowo za pomocą treningu motorycznego oceniamy wzorce ruchowe, by potem wykorzystać uzyskane wyniki do dalszego rozwoju fizycznego sportowca. Naszym celem jest traktowanie zawodnika długofalowo i indywidualnie, tak by jego rozwój przyniósł w przyszłości najlepsze skutki. Trener dobierze dla Ciebie odpowiednie metody przygotowania motorycznego, które przybliżą Cię do osiągnięcia zamierzonego celu. Dopasowując plan do konkretnej dyscypliny sportowej planujemy cały sezon sportowy i pojedyncze cykle treningowe, które pomogą Ci dojść do szczytowej formy. Dzięki profesjonalnemu podejściu i planowi skrojonemu na Twoje potrzeby trening i praca nad formą będą prawdziwą przyjemnością.

Bez względu na to czy jesteś sportowcem wyczynowym czy amatorem-miłośnikiem ruchu, jeśli chcesz przygotować się motorycznie i mieć pewność, że jesteś w szczytowej formie, by osiągnąć sukces i zdobyć najwyższe cele ZGŁOŚ SIĘ DO NAS. Już po pierwszych zajęciach będziesz pewien, że jesteś w dobrych rękach. Przekonaj się na własnej skórze, że trening  motoryczny to najlepsza i najkrótsza droga do sukcesu, która w ekspresowym tempie pozwoli rozwinąć Twoje sportowe skrzydła.