KETTLEBELL

KETTLEBELL

Czy znasz te niepozorne odważniki, które z powodzeniem mogą zastąpić całą siłownię? Tak, to prawda – odważniki, które swym wyglądem przypominają kulę armatnią z uchwytem są przyrządem, którym możesz zastąpić godziny ćwiczeń na wielkich maszynach treningowych. Są to kettlebells - ćwicząc z nimi zaangażujesz wszystkie partie mięśni i w harmonijny sposób ukształtujesz swoją sylwetkę. Trening z odważnikami jest typem treningu funkcjonalnego. Zmusza on do ruchu najbardziej dla nas naturalne partie mięśni nie powodując przy tym wzrostu masy mięśniowej. Kettlebells to ćwiczenia, które  usprawnią Twoją siłę i kondycję, a także pozwolą Ci uzyskać ciało jakiego dotąd nie miałeś! Dodatkowo sprawią, że już po miesiącu regularnych treningów codzienne wchodzenie po schodach czy noszenie ciężkich zakupów stanie się bajecznie proste. Doskonale wpłyną również na koordynację ruchową i wydolność sercowo-naczyniową. Kettlebells to doskonała forma sportu zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, która kształtuje i wyszczupla sylwetkę.

Kettlebells - efekty ćwiczeń

kettlebells

Dzięki swojej budowie kettlebells mają przesunięty środek ciężkości, co pozwala na skuteczne wzmocnienie mięśni przedramienia. Wymusza to także pracę każdego mięśnia ciała. Twoja figura stanie się zatem smukła i wysportowana. Ćwiczenia z kettlebell polegają głównie na wykonywaniu kilkuminutowych serii ćwiczeń, które mają charakter ogólnorozwojowy.

Zalet ćwiczeń przy użyciu kettlebells jest bardzo dużo. Najczęściej wymienianą jest jednoczesna budowa wytrzymałości wszystkich mięśni, co prowadzi do rozwoju całego ciała a nie pojedynczych jego partii. Efekty ćwiczeń z kettlebells są nieporównywalnie szybsze niż przy użyciu tradycyjnych hantli. Bardzo ważną zaletą jest z pewnością widoczna poprawa kondycji i usprawnienie ruchów ciała, a także zaskakujące zwiększenie efektów odchudzania.

Kettlebells - terening bez maszyn

Trening z użyciem kettlebells polecany jest każdemu, kogo celem jest zwiększenie siły bez wzrostu masy mięśniowej. Sprzęt ten jest doskonałym połączeniem treningu siłowego i wytrzymałościowego z podnoszeniem ogólnej sprawności i koordynacji ruchowej. Dodatkowo treningi z odważnikami wzmacniają i ujędrniają mięśnie nóg i pośladków, co powinno szczególnie przypaść do gustu paniom.

Trening z kettlebell to z pewnością idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią ćwiczeń na wielkich maszynach na siłowni a chcieliby osiągnąć podobne efekty. Bez względu na to ile masz lat i z jakiego poziomu startujesz, jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z kettlebells wystarczą dobre chęci i determinacja! Marzenia o idealnej figurze bądź wzmocnieniu swojego ciała ćwiczenia z całą pewnością może spełnić trening z kettlebells. Przyjdź na próbny trening z kettlebells w Krakowie i przekonaj się sam, Czekamy na Ciebie!