Aktywne oddychanie

Aktywne oddychanie

Większość z nas nie zastanawia się nad sposobem oddychania podczas wykonywania różnych czynności. Nie myślimy o tym podczas treningu na siłowni, jeździe na rowerze czy bieganiu. A jednak! Jednym z kluczowych elementów prawidłowego wykonywania ćwiczeń jest odpowiednie oddychanie. Prawidłowe, aktywne oddychanie zapewnia nam dobrą kondycję w trakcie aktywności fizycznej, podczas gdy nieprawidłowa technika wpływa na ogólne pogorszenie stanu zdrowia i często jest przyczyną ogólnego zmęczenia, bólów głowy czy mięśni brzucha. Może również powodować zaburzenia kontroli motorycznej i równowagi lub przyczynić się do zmniejszenia progu bólu. Niestety nieprawidłowe oddychanie jest niezwykle często spotykanym zjawiskiem i dotyczy około 60% dorosłych osób, które prowadzą zdrowy i aktywny tryb życia. I choć jest to proces, który wydaje się być automatyczny, to wielu z nas nieprawidłowo oddycha narażając się tym samym na wiele negatywnych skutków. Wystarczy nauczyć się aktywnego oddychania, by uzyskać leprze korzyści z treningu i aktywnego trybu życia.

aktywne oddychanie

Niewiele osób wie, że oddychanie pełni również bardzo ważne funkcje w naszym organizmie. Prawidłowe oddychanie i odpowiednia ilość tlenu dostarczana do naszego organizmu warunkuje nasze dobre samopoczucie. Ważne, by było ono regularne a jego tempo dostosowywane do tempa zajęć. Oddychanie przez nos podczas treningu wiąże się z bardzo dużym wydatkiem energetycznym, dlatego też ważne, by nie zatrzymywać oddechu w trakcie wykonywania ćwiczeń.

Te, i wiele innych niezwykle ważnych i przydatnych informacji na temat oddychania uzyskasz dołączając do naszej grupy aktywnie oddychających. Zajęcia pozwolą Ci na poznanie zasad aktywnego oddychania, tak byś już zawsze mógł czerpać ze sportu to co najlepsze i być pewnym, że dajesz swojemu organizmowi to, co najlepsze dotleniając go odpowiednio. Nasi wykwalifikowani pracownicy nauczą Cię jak zwracać uwagę na oddech, który stanie się dla Ciebie czymś naturalnym. Trening oddechowy to relacja między funkcją mięśni głębokich a ruchem i oddychaniem. Prawidłowe oddychanie poprawia stabilizację tułowia wpływając na jakość naszego ruchu.

Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że aktywne oddychanie ma wpływ na sprawność fizyczną i psychiczną naszego organizmu i pomaga w osiąganiu lepszych wyników sportowych. Bardzo ważne jest więc umiejętne oddychanie, które może zaprowadzić Cię na sam szczyt osiągnięć sportowych gwarantując Ci jednocześnie zdrowie i wielką satysfakcję. Spotkajmy się na zajęciach i odetchnijmy pełną piersią!